Tartályrendszerek

Pár csepp üzemanyagért benzinkutat keresni? Erre van egyszerűbb, mobil és legfőképpen költséghatékonyabb megoldás is – telephelyekre és építkezésekre való tartályrendszerekkel. Ha akár 2 500 literes töltési térfogatú dízeltartályokkal, tárolótartályokkal vagy mobil tartályrendszerekkel oldja meg vállalkozásánál az üzemanyag-ellátást, nem fog egyhamar kifogyni az üzemanyagból. Ha tovább olvas, megtudhatja, hogyan is működik ez pontosan, és mire kell odafigyelni.

A Tartályrendszerek kategóriában a következő márkák termékeit kínáljuk: CEMO, PRESSOL.

Az Ön szűrőjének beállítása
    Márka
    Terméktípus
    Magasság [mm]
    270
    270
    1910
    1910
    -
    Térfogat [L]
    Tulajdonság
    Kialakítás
    Anyag
    Bruttó ár
    Nettó ár
    Relevancia szerint
    Modell száma: 32

    Tartályrendszerek: Tele kérem!



    A dízeltartályok, tárolótartályok és mobil tartályrendszerek használata olyankor mindenképpen kifizetődő vállalkozása számára, ha járművei és gépei kilométerekre vannak bármelyik benzinkúttól. Ám kevésbé szélsőséges esetekben is jól jönnek. Hiszen alkalmazottai így bármikor mondhatják: Tele kérem!



    Mit kell tudni a tartályrendszerekről?



    Az ipari használatra szánt dízel-, benzin- és fűtőolaj-tartályrendszerek a benzinkutak mobil és kompakt alternatívájaként szolgálnak. A tipikus töltőállomáshoz hasonlóan ezek is egy üzemanyag- vagy a fűtőolaj-tároló tartályból, valamint egy szivattyúból és egy töltőpisztolyból állnak. A tipikus benzinkúttól eltérően azonban itt a dízeltartályok stb. mennek a járműhöz, és nem fordítva. Így fölösleges körök nélkül megtankolhatja munkagépeit a munkavégzés helyszínén, az építkezésen vagy az üzemben.



    Miben különböznek egymástól a tartályrendszerek és a tárolótartályok?



    A tüzelő- és fűtőanyagok veszélyesnek minősülő, vagy legalábbis biztonsági besorolás alá eső anyagok. Ennek megfelelően a tárolótartályok a következő kritériumok szerint osztályozhatók:



    • Engedélyezett anyagok (benzin vs. dízel vs. AdBlue)

    • Üzemen belüli és/vagy üzemen kívüli szállításra vonatkozó engedély

    • Beltéri és/vagy kültéri használatra való alkalmasság

    • Tartály mérete és formátuma

    • Szivattyú típusa (kézi szivattyú, elektromos szivattyú, membránszivattyú stb.)

    • Szállíthatóság (hordószállító kocsi szivattyúval, villafészkekkel, fogantyúkkal, hevederátvezetésekkel stb.)


    Mire kell odafigyelni a mobil tartályrendszerek használatakor?



    A tüzelőanyagokhoz és üzemi anyagokhoz való tárolótartályok és tartályrendszerek nem véletlenül tartoznak a veszélyes anyagok kezelésének körébe. Üzemeltetésük során számos előírást és utasítást kell betartani:


    1. Az üzemen kívüli szállításra többek között a Veszélyes Áruk Nemzetközi Közúti Szállításáról szóló Megállapodás (ADR) rendelkezései vonatkoznak. Bizonyos Adblue-tartályrendszerekhez nincs szükség ADR-engedélyre.


    2. Munkatársainak nincs szükségük veszélyes áruk szállítására szóló vezetői engedélyre, amennyiben a tartályrendszer maximális térfogata dízeltartályok esetében nem haladja meg az 1 000 litert, benzintartályok esetében pedig a 333 litert. Az ADR azonban többek között előírja, hogy tűzoltókészülék együttes szállítása kötelező, a tartályt pedig teljes körűen és olvashatóan el kell látni a megfelelő jelölésekkel.


    A nemzetközileg érvényes ADR mellett egyéb országspecifikus előírások is érvényben lehetnek.



    Ezenkívül a következőkre is oda kell figyelni: A tartályrendszerek működőképességét és általános állapotát 2,5 évente szakértővel kell ellenőriztetni és jegyzőkönyveztetni, ötévente pedig teljes átvizsgálást kell végezni. A tartályrendszerek feltöltésekor és lefejtésekor mindenképpen szükség van megfelelő szivárgáskezelő termékekre – mindig legyen kéznél folyadékmegkötő anyag, például felitatókendő vagy szivárgáselhárító vészhelyzeti készlet.



    Kérjük, olvassa el Veszélyes anyagok előírásszerű tárolására vonatkozó információk című anyagunkat is. A kérdésekre a legjobb személyesen válaszolni. Forduljon hozzánk bizalommal!